Půjčuj, vydělávej a bav se – Půjčárna.cz

pujcarna.cz

Půjčuj, vydělávej a bav se je slogan Půjčárny, webové stránky, kde si lidé půjčují věci lidem. Ale o co vlastně jde a jak to funguje? Při bližším seznámením s projektem zjistíte, že se nejedná jen o další webovou stránku, ale o nový způsob uvažování a užívání věcí.

Jsou to necelé tři měsíce, co se na internetu objevil nový portál, který umožňuje půjčování věcí mezi lidmi – www.pujcarna.cz. Položili jsme jedné ze zakladatelek Marianě Halmanové pár otázek.

pujcarna.cz

Jak vznikl nápad založit Půjčárnu?

Na Půjčárnu jsem přišla jednoho dne, když byl synovi rok. Byl zrovna nemocný, a když přišel partner domů, šla jsem si odpočinout ven a nápad byl na světě. Spojila jsem se se svojí sestrou a začaly jsme nápad realizovat.

Jak dlouho trvalo, než začaly stránky fungovat?

Od nápadu ke spuštění stránek uběhlo přibližně půl roku. Dlouho jsme web testovali a snažili se vypilovat chyby.

Co je cílem Půjčárny?

Cílem je vybudovat celorepublikovou síť lidí, kteří si budou půjčovat, co zrovna potřebují a zároveň budou nabízet k půjčování své věci. Základem je lokalizovat se v místě, kde zrovna danou věc potřebujete. Pokud budete v bytě např. malovat a rozbijí se vám štafle, měli byste si je půjčit nedaleko vás a stejně tak by neměl být problém, půjčit si kolo, když budete třeba na chatě.

Je pro uživatele webu služba zpoplatněna?

Není, registrace je zdarma a vkládání nabídek také. Naší prioritou je, aby web fungoval a naplnil se.

Zvládáte skloubit práci na projektu s ostatními činnostmi?

Já jsem na mateřské, sestra pracuje. Jsme start up bez investorů, takže pravdou je, že je to spousta práce a času tolik nemáme, ale snažíme se, co to jde, a věříme, že se nám podaří šířit mezi lidi nový způsob uvažování a povědomí o Půjčárně.

Co myslíte „novým způsobem uvažování“?

Myslíme, že je dobré uvažovat ekologicky, věci si nekupovat zbytečně. Věci, které využijeme jen párkrát za rok si můžeme půjčit, ušetříme a snížíme spotřebu.

Jak zjistím, co mohu půjčit a co ne?

Stačí, když se doma, v garáži, na chatě na chvíli zastavíte a rozhlédnete. Zjistíte, že je všude kolem vás spoustu věcí, které by vám mohly vydělávat. Je samozřejmě nutné, aby nabídka odpovídala obchodním podmínkám. Věci, které nemůžete půjčovat, naleznete v OP na našich stránkách www.pujcarna.cz.

Lidé denně vkládají nabídky a registrují se, a to je pro nás největší odměnou“ říká Mariana Halmanová, spoluzakladatelka internetových stránek Půjčárna.

Každý z nás měl někdy potřebu si něco půjčit, ale jak na to? Na konci léta byl spuštěn nový, celorepublikový projekt, webová stránka, která zprostředkovává půjčování věcí mezi lidmi. „Jedná se o prostor, kde lidé půjčují věci lidem. Vše je zdarma, neplatíte žádné poplatky. Cenu a podmínky zapůjčených věcí si nastavuje každý sám.“ uvádí Halmanová. Půjčování je oboustranně výhodné, ekonomické a ekologické. Vkládat je možné téměř vše a výdělek ze zapůjčených věcí představuje nemalý obnos do domácího rozpočtu. Na druhou stranu najdete na Půjčárně řadu zajímavých věcí. „S blížící se zimní sezónou se nám začínají objevovat nabídky lyží, snowboardů, ale i střešních boxů atd. „říká Halmanová.

Na Půjčárnu mohou lidé vkládat vložit téměř cokoliv, cenu a podmínky zapůjčení si přitom nastavují sami každý sám a pak už se jen čekají jen na druhou stranu, která o nabízenou věc projeví zájem.

Půjčárna s sebou nese myšlenku, že systém sdílené ekonomiky může fungovat i v rámci běžného života a užívání věcí. Funguje celorepublikově, takže si lidé mohou půjčovat nejrůznější věci nejen v blízkosti svého domova, ale také na chatách, chalupách a prostě kdekoli v ČR, kde rádi tráví svůj čas. 

Je to ekonomické, ekologické a praktické. Půjčování věcí může navíc přinést do vašeho života i příjemný přivýdělek.

Tento projekt má jistě velký potenciál, a pokud zaujal i vás, tak si sami zkuste doma projít věci a budete překvapeni, kolik z nich můžete půjčit. Půjčuj, vydělávej a bav se.

Půjčování věcí mezi lidmi se stává aktuálním trendem!

 

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

Související články

Vložit komentář