Kdy koupit zájezd?

Zájezd

Znáte vývoj cen letních a exotických dovolených v průběhu roku? Víte kdy je optimální doba pro rezervaci tak, abyste získali tu nejnižší cenu? Odtajníme Vám zde základní každoročně se opakující trendy v pohybu cen za pobytové zájezdy u moře.

Kdy rezervovat zájezd?

Ať už kupujete jakýkoliv zájezdu vyplatí se vždy buď nákup s velkým předstihem nebo naopak na poslední chvíli. Nejlevnější jsou ceny obvykle:

  • 6 a více měsíců před odletem, nebo
  • 2 a méně týdny před odletem

Nejhorším obdobím je tak začít hledat zájezd s požadavkem odletu za 2 měsíce, ještě z určitého letiště a navíc do konkrétní destinace. Cestovní kanceláře se snaží naplnit kapacity svých zájezdů co nejdříve, aby měli jistotu že na daném termínu začnou být v zisku a mohou si dovolit postupně se zaplňováním zvedat ceny. Dva a méně týdny před odletem se naopak snaží volné kapacity už stůj co stůj zaplnit nebo se snaží obsadit místa po klientech, kteří stornovali.

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Exotika Exotika Exotika Exotika Začátek sezóny Začátek sezóny Hl. letní sezóna Hl. letní sezóna Konec sezóny Konec sezóny Exotika Exotika

Zájezdy v hlavní sezóně (červenec, srpen)

Hlavní letní sezóna dovolených u moře je v celé oblasti Středozemního moře v červenci a srpnu, v době letních prázdnin. Během dvou měsíců odletí na dovolenou nadpoloviční většina všech zájezdů k moři. Největší poptávka má za následek minimální výskyt super last minute nabídek a důrazně bych proto doporučil rezervovat s velkým předstihem. Ideální dobou pro nákup zájezdů s odletem v červenci nebo srpnu je každoročně leden. Velké first minute slevy a široký výběr i těch nejžádanějších hotelů končí obvykle na konci ledna nebo v první polovině února.

Zájezdy v květnu, červnu, září a říjnu

Žně na počátku a na konci léta mají milovníci super last minute i last minute nabídek. Především v červnu i září jsou totiž teploty moře i počasí ve většině hl. destinací (Řecko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Španělsko) srovnatelné s červencem a srpnem nicméně poptávka není tak vysoká (děti jsou ve škole). CK se snaží naplnit nakoupené kapacity a tak přistupují ke snižování cen na minimum. Právě na zájezdy v těchto měsících nedoporučuji kupovat dovolenou s mnohaměsíčním předstihem a opravdu si počkat až na poslední chvíli. Garance, že se objeví luxusní zájezd za perfektní cenu je velmi vysoká.

Kdy objednat zimní exotiku?

Posledním segmentem leteckých zájezdů k moři jsou exotické oblasti do vzdálenějších koutů světa. Oblast Karibiku (Dominikánská republika, Kuba, Mexiko apod.) a JV Asie (Srí Lanka, Thajsko apod.) spolu s Kanárskými ostrovy, Kapverdskými ostrovy a Spojenými arabskými emiráty jsou nejžádanější. Největší podíl mají pobyty mezi listopadem až dubnem a doporučoval bych objednat spíše s předstihem. Výskyt levných super last minute je nepředvídatelný a každý rok se liší.


— REKLAMA—

 

 

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

Související články

Vložit komentář