Jak hledat práci na Internetu

Jooble CZ

Nejen studenti hledající brigádu, ale i další lidé shání práci v každém městě. Spousta z nich se chodí dívat na nabídky úřadů práce a sleduje nabídky na internetu. Každý hledající se snaží reagovat co nejdříve na zajímavou nabídku práce, ať je umístěna kdekoli.
Hledáte taky práci? Poradíme vám, kde a jak nejen na internetu hledat.

Soukromé agentury

Používají agregátory pracovních pozic jako např. Jooble, tedy data personálních agentur, jobboards atd. a těžištěm jejich nabídky je primárně právě internet. Na jednom místě tak můžete pohodlně vyhledávat aktuální nabídky nejen z vašeho okolí.
Všechny tyto portály mají jedno společné, usnadnit vám hledání práce. Stačí zadat naše kritéria a výčet pracovních pozic je na světě s kolonkou odpověď na inzerát.
K registraci vám postačí e-mailová adresa a vámi zadané heslo. Poté si nastavíte na webovém portálu životopis a motivační dopis. Na některých pracovních portálech si máte možnost nastavit tzv. job agenta, který vám podle Vašich zadaných kritérií pracovní nabídky filtruje.
Je dobré z vlastní zkušenosti být zaregistrovaný na více pracovních portálech. Každý portál má totiž své databáze pracovních míst.

Státní instituce (např. úřad práce vašeho města)

Výhodou je možnost nejen nabídky na internetu, ale i osobní návštěva na kamenné pobočce. Tyto instituce jsou zajímavé i pro potenciální zaměstnavatele z pohledu různých pobídek, tedy získání určitých výhod, při zaměstnání uchazeče o práci. Nabídka pozic je však omezena přímou nabídkou na těchto úřadech.

Přímé oslovení zaměstnavatele

Tato cesta je většinou rychlejší. Jestli máte představu o svém budoucím zaměstnání a jste aktivní při hledání práce, vezměte příležitost, jak se říká, za pačesy. Vygooglujte si firmy, které se pro vás zajímavým oborem zabývají. S pravděpodobností má 99% společností na svých webových stránkách kontaktní údaje (adresa, e-mail, telefon) je už na Vás, jestli je kontaktujete osobně, telefonicky nebo e-mailem.

Osobní web s nabídkou práce

Není na škodu vyzkoušet i tuto formu. Myslíte si, že je to bláznovina. Vyvedu Vás z omylu. Manažeři jsou totiž taky obyčejní lidé. A najít tzv. pracanta můžou i po vygooglování např. profese na Vašem webu. Doporučovala bych také přiložit blog a k danému tématu a psát své názory. Pokud manažera zaujme, může Vás kontaktovat a nabídnout práci.
Nevýhoda této formy je, že vy nejste ten, kdo si vybírá, ale ten kdo je vybírán. Některé nabídky mohou být pro Vás nevyhovující. Naštěstí nemusíme každou nabídku práce přijmout.

Pamatujte, na Vámi vybranou pracovní nabídku se v dnešní době čeká dlouhá fronta.

ZDROJ: Ing. Olga Saunova, Country Manager Czech Republic, Jooble CZ

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

Související články

Vložit komentář